Duyurular

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE – UZAKTAN EĞİTİM

23 MART 2020 PAZARTESİ GÜNÜNDEN (BUGÜN) İTİBAREN DERSLERİMİZ “UZAKTAN EĞİTİM” (ONLINE) YÖNTEMİYLE DEVAM EDECEĞİNDEN AŞAĞIDAKİLERİ DİKKATE ALMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR:

Yeni tip koronavirüsün (SARS-CoV-2) getirdiği şartlar doğrultusunda üniversitemizde öğretimin aksamaması hedeflenmiş, Bahar 2020 döneminde verilen tüm önlisans, lisans ve lisans üstü dersler UZEBİM üzerinden uzaktan verilmek üzere açılmıştır.

Sisteme giriş yapabilmek için UZEBİM’de öğrencilerimizin varolan hesapları güvenlik nedeni ile güncellenmiş, hesabı olmayan tüm öğrencilerimize ise hesap açılmıştır. Aşağıdaki gibi tanımlı öğrenci numaralarınızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Örnek:

Kullanıcı adı: öğrenci numaranız

Şifre: öğrenci numaranız

Sisteme giriş yaptıktan sonra ilk iş olarak profilinize giderek özellikle şifrenizi değiştiriniz. Daha sonra Bahar döneminde aldığınız dersleri seçerek derslere kaydolabilir ve ders içeriklerine ulaşabilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl daha etkin yapılacağını öğrenmek için hazırlanan öğrenci el kitabı dosyasını linke tıklayıp (https://uzem.neu.edu.tr/mod/page/view.php?id=3908) inceleyebilirsiniz.

Sistemde dersler hem içerik dosyaları (PowerPoint, Excel, Pdf) hem önceden kayıt edilmiş ders videoları hem de canlı dersler olarak hazırlanmıştır. Özellikle canlı dersler yapılacağı gün ve saatler sizlere Kıbrıs saatine göre gerek haftalık program şeklinde gerekse Dersi veren Öğretim elemanı tarafından bildirilecektir. Bu nedenle duyuruları dikkatlice takip etmeniz ve derslere katılım göstermeniz oldukça önemlidir.

Ayrıca http://flippedlearning.neu.edu.tr/ platformu üzerinden verilen dersler devam edecektir. Ders materyallerini görmek için bu siteye erişebilirsiniz.

Her türlü sorun ve istekleriniz ile ilgili info.uzebim@neu.edu.tr adresine mail gönderebilirsiniz.