SINAVLAR HAKKINDA
SINAVLAR HAKKINDA
Date Added: 21 Aralık 2020, 18:53

AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLARIN SINAVLARDAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUNMASI VE TÜM SINAVLAR BOYUNCA ÖZEN GÖSTERİLMESİ GEREKMEKTEDİR:

 1. DERS KESİMİ 8 OCAK 2021 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.
 2. DÖNEMLİK DERSLERİN FİNAL SINAVLARI, YILLIK DERSLERİN İSE VİZE SINAVLARI 18 OCAK-27 OCAK 2021 TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR.
 3. HER DERSİN SINAVI SINAV PROGRAMINDA VE DERSİN UZEM SAYFASINDA DUYURULDUĞU ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.
 4. ÖĞRENCİLER YALNIZCA DANIŞMAN HOCALARIYLA KAYDINI YAPTIKLARI DERSLERİN SINAVLARINA GİREBİLİRLER. FAZLA DERS ALIP SINAVLARINA GİRİLMESİ DURUMUNDA İLGİLİ ÖĞRENCİLERİN SINAVLARI GEÇERSİZ SAYILACAKTIR. BU DOĞRULTUDA ÖĞRENCİLERİN AKADEMİK YILIN BAŞINDA DANIŞMANLARI İLE YAPMIŞ OLDUKLARI DERS KAYDI DIŞINDA KALAN DERSLERİN SINAVLARINA GİRMEMELERİ GEREKMEKTEDİR.
 5. SINAV SORULARI DÖNEM BOYUNCA CANLI DERSLERİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ UZEBİM SAYFASINDAN ÇÖZÜLECEKTİR. ÖĞRENCİNİN EŞZAMANLI OLARAK HER SINAV İÇİN PAYLAŞILACAK OLAN LİNKTEN CANLI ERİŞİM SAĞLAYARAK YOKLAMAYA KATILMASI GEREKMEKTEDİR.
 6. ÖĞRENCİLERİN YOKLAMA İÇİN FOTOĞRAFLI BİR ADET KİMLİK KARTINI SINAV BAŞLAMADAN HAZIRDA BULUNDURMASI GEREKMEKTEDİR.
 7. ÖĞRENCİLERİN OKUL MAİL ADRESLERİNİ (NEU.EDU.TRUZANTILI) KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR.
 8. BİRDEN FAZLA LİNKTE GERÇEKLEŞTİRİLECEK SINAVLAR İÇİN ÖĞRENCİLER NUMARALARINA GÖRE BELİRLENECEK OLAN DOĞRU LİNKE TIKLAYARAK SINAVA ERİŞİM SAĞLANMALIDIR.
 9. SINAV BAŞLAMADAN GÖZETMENLER TARAFINDAN GÜNCEL DERS LİSTESİ BAZ ALINARAK YOKLAMA ALINACAKTIR. BU ESNADA ÖĞRENCİLERİN KAMERA VE MİKROFONLARININ AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR. BU YOKLAMA SINAV TUTANAĞI YERİNE GEÇECEKTİR.
 10. ÖĞRENCİLER SINAVLARA TELEFONLA KATILABİLİRLER. ANCAK SINAVA TELEFONLA GİREN ÖĞRENCİ AYNI ANDA HEM SINAVI YAPACAĞI UZEBİM SAYFASINA HEM DE GOOGLE SAYFASINDA OTURUM AÇAMAYACAĞI İÇİN KAMERASI VE MİKROFONU ÇALIŞAN İKİNCİ BİR TELEFONU YANINDA BULUNDURMALI VE TELEFONLARDAN BİRİNİ SINAVI ÇÖZMEK DİĞERİNİ İSE GÖZETMENLER İLE SES VE GÖRÜNTÜ PAYLAŞIMINI SAĞLAMAK İÇİN KULLANMALIDIR.
 11. SINAVA İLK 10 DAKİKADAN SONRA GEÇ KALAN ÖĞRENCİLER SINAV PLATFORMUNA KABUL EDİLMEYECEKTİR.
 12. SINAV ESNASINDA İNTERNET ARIZASI NEDENİYLE UZEM SAYFASINDAN KOPAN ÖĞRENCİLER 2 DAKİKA İÇERİSİNDE SİSTEME TEKRAR KABUL EDİLECEKTİR.
 13. SINAVINI, SINAV İÇİN BELİRLENEN SINAV SÜRESİNDEN ERKEN BİTİREN ÖĞRENCİLER ÇIKIŞ YAPMADAN MUTLAKA SINAVLARINI KAYDETMELİDİRLER.
 14. SINAV İÇİN BELİRLENEN SÜRE DOLDUĞUNDA SİSTEM OTOMATİK OLARAK KAPANMAKTADIR. BU NEDENLE EK SÜRE VERİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.
 15. SON DAKİKA YAŞANABİLECEK OLASI BİR TEKNİK PROBLEMİN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK ADINA ÖĞRENCİLERİN SINAV HAFTASINDAN ÖNCE KAMERA VE MİKROFONLARININ ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI MUTLAKA KONTROL ETMELERİ GEREKTİĞİ ÖNEMLE HATIRLATILIR.
 16. TEKNİK BİR SORUN YAŞAYAN VE/VEYA GEÇERLİ BAŞKA BİR SEBEPTEN ÖTÜRÜ SINAVA KATILAMAYAN ÖĞRENCİLERİN MAZERETLERİ DEĞERLENDİRİLİP TELAFİ SINAV HAKKI TANINACAKTIR.
 17. SINAVLARINIZI ALABİLMEK İÇİN SAFE EXAM BROWSER’İN SINAVDA KULLANACAĞINIZ BİLGİSAYARDA YÜKLÜ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE SINAVA ERİŞİM VERİLMEYECEKTİR. UYGULAMAYA DAİR YÖNERGELER WEBSİTEMİZDE BULUNMAKTADIR.